Logo Michalski Motors

Jesteśmy otwarci : Poniedziałek - Piątek 08:00 - 17:00, Sobota 08-13

UBEZPIECZENIA NIERUCHOMOŚCI CO WARTO WIEDZIEĆ
Cofnij
START AKTUALNOŚCI UBEZPIECZENIA NIERUCHOMOŚCI CO WARTO WIEDZIEĆ

Ubezpieczenie nieruchomości
Każdy z nas chce cieszyć się spokojem i komfortem, jaki daje mu posiadanie własnego domu lub mieszkania. Aby jednak mieć pewność, że niezależnie od sytuacji losowych lub niechcianej działalności osób trzecich zapewniany sobie oraz swoim bliskim pełnię bezpieczeństwa, warto zaopatrzyć się w ubezpieczenie nieruchomości. W Unilink posiadamy największy wybór ubezpieczeń majątkowych. Sprawdź, czym warto kierować się przy wyborze.

Ubezpieczenie nieruchomości – podstawowe informacje
Ubezpieczenie nieruchomości to rodzaj polisy, która gwarantuje ochronę domu, mieszkania, jak i garażu, domu w budowie czy domku letniskowego. Polisą mogą również zostać objęte budynki gospodarcze. Ubezpieczenie nieruchomości to polisa dobrowolna, jednak istnieją dwa wyjątki, w których jej posiadanie jest wymagane:

może zostać zażądane przez bank przy udzielaniu kredytu hipotecznego,
w przypadku gospodarstw rolnych, których powierzchnia przekracza 1 hektar.
Zakres ubezpieczeń nieruchomości
Zakres ubezpieczeń nieruchomości może różnić się w zależności od wybranego ubezpieczyciela. Stąd dobrym wyborem jest porównanie interesujących nas ofert, zanim podejmiemy ostateczną decyzję. Może bowiem okazać się, że w tej samej lub podobnej cenie otrzymamy o wiele korzystniejszą propozycję.

Ubezpieczenie nieruchomości zwykle chroni przed zdarzeniami losowymi (pożar, zalanie, huragan, upadek samolotu, uderzenie samochodu), jak i działalnością osób trzecich (kradzież, zalanie przez sąsiada). Taką podstawową ochroną zwykle objęte są mury (ściany, dach, fundamenty) oraz elementy stałe (czyli trwale przytwierdzone). Ochronę podstawową można jednak rozszerzyć o:

pomieszczenia gospodarcze (w tym piwnicę i garaż);
ruchomości, łącznie ze zwierzętami domowymi;
powódź;
przepięcie;
wandalizm i dewastację;
stłuczenie elementów szklanych;
OC w życiu prywatnym;
ubezpieczenie NNW;
pomoc prawną;
domowe Assistance.
W razie jakichkolwiek pytań związanych z doborem ubezpieczenia nieruchomości zachęcamy do kontaktu z naszymi doświadczonymi agentami, którzy z chęcią odpowiedzą na wszystkie pytania.